Produkcja maszyn

Produkcja maszyn

Od początku swojej działalności firma SONNEX świadczy usługi takie jak: czyszczenie bezpyłowe powierzchni poziomych poprzez śrutowanie, frezowanie i szlifowanie. Posiadamy wszystkie maszyny potrzebne do wykonywania tych prac. We własnym zakresie je serwisujemy, remontujemy i ulepszamy ich parametry. Od około 2005 roku rozpoczęliśmy produkcję niektórych maszyn - początkowo tylko na własne potrzeby, a z czasem - również dla zewnętrznych odbiorców.

Czyszczenie bezpyłowe

Czyszczenie bezpyłowe

Od tamtej pory produkujemy samojezdne śrutownice czyszczące śrutem stalowym, o szerokości czyszczenia od 20 do 40 cm, oraz współpracujące z nimi przemysłowe odkurzacze samoczyszczące. Śrutownice naszej produkcji mają zdolność śrutowania do 300 m2/h. Są wykonywane z wysoko jakościowej stali manganowej. Przygotowanie korpusów odbywa się przy użyciu obróbki laserowej, plazmowej i automatów spawalniczych. Obudowy malujemy farbą proszkową. Szafy sterownicze wyposażamy w urządzenia i elektronikę renomowanych firm (np. Moeller).

Maszyny naszej produkcji pracują na największych budowach prowadzonych przez największe firmy wykonawcze.

Przez cały czas wprowadzamy w ich konstrukcji innowacyjne rozwiązania, stosujemy pojawiające się na rynku nowinki techniczne: magnesy neodymowe, falowniki, soft starty, komputery sterujące jazdą maszyn i czasem cykli roboczych odkurzaczy.