Często zadawane pytania.

Pyt?

Czy można stosować posadzki żywiczne w mieszkaniach?

Odp.

Posadzki żywiczne były głównie przeznaczone do zastosowania w przemyśle, halach wystawowych czy w biurowcach. Dlatego ich podstawową cechą jest trwałość, twardość i wytrzymałość mechaniczna. Polecane są do garaży, kotłowni, pralni czy warsztatu. Dzięki zastosowaniu wypełnień z kruszyw, folii lub kompozycji kolorowych lakierów można stworzyć z nich bardzo dekoracyjną podłogę, nawet do salonu.

Pyt?

Gdzie stosuje się grubowarstwową posadzkę żywiczną?

Odp.

Grubowarstwowa posadzka żywiczna przeznaczona dla kuchni przemysłowych, chłodni i stref przetwarzania żywności w przemyśle spożywczym. Grubość 6–12 mm (np. Flowfresh HF, Ucrete UD 200, Sikafloor PurCem). Charakteryzuje się wysoką odpornością na obciążenie mechaniczne, chemiczne i termiczne, w tym na gorącą wodę i szok termiczny w zakresie od -40oC do +120oC. Najtrwalsze systemy mogą się pochwalić ponad 20-letnim udowodnionym okresem eksploatacji. Skuteczność czyszczenia powierzchni posadzki jest taka sama, jak w przypadku stali nierdzewnej.

Pyt?

Jaka jest grubość cienkowarstwowej posadzki żywicznej?

Odp.

Cienkowarstwowa posadzka żywiczna – malarska jej grubość dochodzi do 0,5 mm. Przykładowe produkty: Sikafloor 2540W, Fontecoat FL 100, Remmers Epoxy BS 2000 lub BS 3000, StoPox WL 100.